Aranżacja wnętrz to zabawa

Aranżacja wnętrz to zabawa

4 views
0

Często powierzamy profesjonalistom zadanie urządzania wnętrz, zdając się na ich wiedzę i zdolności. Warto jednak spróbować samemu zająć się aranżacją pomieszczeń. To może być fascynujące przedsięwzięcie i doskonała zabawa. Współczesna estetyka pozwala nam na taką frajdę, gdyż w dużej mierze opiera się na mieszaniu elementów pochodzących z różnych źródeł.

W stylu pop-art

Na taką zabawę stylistyczną na pewno zezwala sztuka XX wieku. Na przykład barwna i szalona pop-art. Zabawa symbolami kultury połączona z mocną barwą. Nasze mieszkanie może zaskakiwać stylizacją w duchu pop-art już od samego progu. Designerskie meble do przedpokoju wspaniale uzupełni wielkoformatowy obraz, grafika lub zdjęcie w duchu prac z lat sześćdziesiątych.

Również kuchnię można urządzić w tym zwariowanym stylu, który sam w sobie jest zabawą z tradycją i kodem kulturowym. Tanie meble do kuchni i komiksowa lodówka oklejona w całości naklejką. Podobnie można potraktować zmywarkę, nadając jej znaczenie, przyklejając do niej wybrany obraz. Na przykład fastfoodowy symbol naszej rzeczywistości albo kolorowe ciastko.

W stylu glamour

Wnętrze w stylu glamour także dostarczy nam wiele frajdy stylizacyjnej. Zachować trzeba dystans, który pozwoli nam faktycznie bawić się tą stylistyką, a nie bezmyślnie ją kopiować. W takim olśniewającym miejscu sprawdzi się wszystko, co błyszczy. Szafy i komody z połyskiem, lustra w pozłacanych ramach, szklane blaty.

W stylu industrialnym

Styl postindustrialny narodził się z fascynacji przeszłością przemysłowego świata. Wszystko zaczęło się od opuszczonych zakładów produkcyjnych i fabryk, które zamieniano w mieszkania prywatne. Tak powstał modny obecnie styl industrialny. Podkreślą go metalowe meble, nawiązujące do wyposażenia fabrycznego. Skromne lampy, betonowe powierzchnie, elementy instalacji.

Your email address will not be published. Required fields are marked *