Inspiracje

Białe meble stylowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Meble białe pasują zarówno do wnętrz urządzonych w nowoczesnym, jak i klasycznym czy nawet barokowym wnętrzu. Nic dziwnego – poza tym, że są ponadczasowe, są także eleganckie. Poznaj kilka powodów, dla których warto zakupić białe meble do swojego mieszkania lub domu.

Białe, czyli niepraktyczne?

Nic bardziej mylnego! Współcześnie stosowane w zakładach stolarskich technologie zabezpieczania struktury mebli powodują, że białe sprzęty z czasem nie zmieniają swojego koloru – nie żółkną. Obawiasz się, że białe meble są trudne w utrzymaniu czystości? Dziś na rynku jest dostępnych wiele preparatów przeznaczonych do czyszczenia mebli, w tym również białych. Codzienna pielęgnacja jasnych sprzętów niczym nie różni się od pielęgnacji mebli wykonanych z ciemnego drewna.

Praktyczność to nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się właśnie na białe meble w domu – dzięki nim do poszczególnych pomieszczeń można wprowadzić atmosferę przytulności.

Dlaczego warto zdecydować się na białe meble?

Powodów, dla których warto wybrać białe meble stylowe jest więcej niż wyżej wymienione:

  • to ponadczasowa klasyka

Podoba Ci się styl barokowy, ale boisz się, że masywne, ciemne meble dadzą poczucie przytłoczenia? Białe meble będą idealnym rozwiązaniem – dzięki nim wnętrze będzie jasne, a kolory – jak z pewnością doskonale wiesz – mają niebanalny wpływ na nasze samopoczucie. Sięgając po meble pomalowane na biało, stworzysz przestrzeń, w której będzie się chciało przebywać.

  • za ich pomocą stworzysz harmonijne wnętrze

W sypialniach, w których dominującym kolorem jest głęboki brąz lub intensywna czerwień, trudno się odpoczywa. Jeżeli swoje mieszkanie lub dom traktujesz jako azyl, to urządź je tak, aby móc w nim się zrelaksować. Gdy wstawisz białe meble stylowe np. do jadalni i zainwestujesz w jasne dodatki, stworzysz przestrzeń, w której przy obiedzie będzie chciało się prowadzić rozmowy po całym dniu pracy.

  • optycznie powiększają pomieszczenie

To nie przypadek, że białe meble coraz częściej spotyka się w niewielkich mieszkaniach lub małych kuchniach. Biel to kolor optycznie powiększający przestrzeń. Jeżeli chcesz, aby jadalnia lub salon wydawały się większe niż są w rzeczywistości, zainwestuj w białe meble, a także jasne, np. kremowe lub pastelowe akcesoria.

Białe meble – nie tylko styl nowoczesny

W minimalistycznie urządzonych wnętrzach często można spotkać białe meble. Ale nie tylko producenci nowoczesnych mebli sięgają po biel. Jeżeli marzy Ci się np. stylowa, ekskluzywna jadalnia, to bez trudu taką znajdziesz – przykładem może być Jadalnia CL10. Ten estetycznie wykończony zestaw mebli idealnie sprawdzi się w jadalni urządzonej np. w barokowym stylu.

Źródło: https://artstylmeble.pl/pol_m_Meble-Stylowe_Ekskluzywne-Jadalnie-220.html