Inspiracje

Blender nie działa, nie włącza się – możliwe powody?

Blender jest jednym z najpopularniejszych elementów z działu artykułów gospodarstwa domowego. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niego życia. W przypadku uszkodzenia blendera wiele osób jest zdruzgotanych nie wiedząc jak teraz przygotować zaplanowane dania. Jakie mogą być powody tego, że blender nie działa, nie włącza się? Możliwe powody znajdują się poniżej!

 

Powody braku działania domowego blendera

 

Powodów braku działania domowego blendera może być sporo. Jedne są bardziej, a inne mniej poważne dlatego warto przeanalizować nawet najprostsze rozwiązania, które sprawią, że domowy blender będzie znów działał pełnią życia!

 

Jedną z najpopularniejszych i stosunkowo prostych do naprawy uszkodzeń blendera domowego jest uszkodzenie przycisku włączania i wyłączania blendera. Najczęściej wadliwym elementem jest przewód dlatego warto zdemontować obudowę blendera i sprawdzić czy na pewno wszystko jest tam w porządku. Wiele osób nie mogło również włączyć blendera poprzez uszkodzenie w instalacji elektrycznej. Aby mieć pewność, że sam blender nie jest uszkodzony warto spróbować włączyć go w innym pomieszczeniu domowym.

 

Innym bardziej poważniejszym uszkodzeniem blendera jest przepalenie silnika. Bardzo często blender przepala się w momencie zbyt intensywnego użytkowania. Bardzo często objawia się to przykrym zapachem spalenizny, który można porównać do przypalonego sprzęgła w samochodzie. Wtedy należy szybko wyłączyć blender i spróbować go ochłodzić przez 60 minut. Jeśli po tym czasie blender dalej nie pracuje jak należy będzie istniała konieczność wymiany całego silnika na nowy.

 

Podsumowanie

 

Obecnie w praktycznie każdej domowej kuchni znajduje się urządzenie typu blender. Czasem mają one postać stojących urządzeń miksujących, a czasem poręcznych, tradycyjnych blenderów. Ich uszkodzenie bywa kosztowne czasem nawet przewyższając zakup nowego urządzenia. Przed wymianą warto zapytać o ewentualny kosztorys osobę, która będzie się tym zajmować.