Inspiracje

Dom na miarę XXI wieku

Zachodnie trendy w budownictwie coraz częściej znajdują zastosowanie na naszym rodzimym rynku. Żyjemy coraz bardziej świadomie, troszczymy się o środowisko, oszczędzamy energię. Nowoczesna filozofia życia bardzo szybko przeniknęła do wszystkich sfer, nawet do  budownictwa. Odpowiedzią na wymagania współczesnego, wymagającego klienta są domy projektowane w technologii pasywnej.  Sprawdź, czym się charakteryzują!

Czym jest dom pasywny?

Dom pasywny to nowoczesny, energooszczędny i ekologiczny budynek. Jego głównym zadaniem jest bardzo wysoki poziom izolacji cieplnej. Zaawansowane rozwiązania techniczne sprawiają, że zapotrzebowanie na energię cieplną domu pasywnego jest naprawdę minimalne. Ponadto, budynki pasywne cechuje doskonała regulacja cieplna, dzięki czemu mieszkańcy odczuwają przyjemną, optymalną temperaturę przez cały rok. Inwestując w budownictwo pasywne, bardzo szybko odczujesz skutki swojej decyzji na zawartości portfela – koszty eksploatacji i utrzymania domu pasywnego są nieporównywalnie niższe, niż w przypadku standardowego budownictwa.

Okna i drzwi pasywne

Istotnym elementem domu pasywnego są drzwi i okna pasywne. Ich głównym zadaniem jest stworzenie szczelnej zapory dla ciepła, które ma pozostać wewnątrz budynku, a nie ulatniać się na zewnątrz. Okna pasywne charakteryzują się wielowarstwowymi szybami oraz parametrem termoizolacyjności Uw niższym niż  0,8 W/m²K. Wybierając okna i drzwi pasywne, warto szczegółowo poznać ofertę dostępną na rynku. Tylko certyfikowane produkty najlepszych producentów mogą zapewnić termoizolację na najwyższym poziomie. Jaki materiał sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim drewno i aluminium.