Inspiracje

Fotel wiszący kokon – co warto wiedzieć o tym meblu?

 

Oryginalne meble ogrodowe są dzisiaj na wyciągnięcie ręki – znajdziemy je przede wszystkim w sklepach topowych producentów. Wśród licznych propozycji na to, w jaki sposób zaaranżować nasz taras czy ogród warto zwrócić uwagę na nietuzinkowe meble takie jak fotel wiszący kokon. Meble takie nie tylko zapewnią nam komfort, ale też wyróżnią naszą strefę komfortu pośród innych!

Fotel wiszący kokon: idealny towarzysz odpoczynku!

Nie ma wątpliwości, że fotel wiszący kokon to gwarancja udanego relaksu blisko natury – przekonują projektanci i producenci. Mebel ten zaprojektowany został z myślą o wygodzie i z olbrzymią precyzją o najmniejsze detale. Fotel bujany kokon pozwoli nam oderwać się od ziemi, bujać w obłokach i odpoczywać na najwyższym poziomie.

Konstrukcja fotela bujanego oparta jest na stelażu aluminiowym malowanym proszkowo. Tworzywo to zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci i korozją, odkształcaniem. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne obniżenie finalnej wagi mebla. Okrycie mebla tworzy plecionka syntetyczna – czyli technorattan, który do złudzenia przypomina naturalne włókno rattanowe. Technorattan zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, ścieraniem. Na długi czas zachowa również swój piękny, żywy kolor, gdyż materiał ten nie jest podatny na płowienie. Wewnątrz kokonu skutecznie skryjemy się przed silnym słońcem, jak i podmuchami wiatru. Wnętrze kokonu uzupełnijmy o miękkie poduszki i pledy.

Jak chronić fotel wiszący kokon w czasie jesieni i zimy?

Po sezonie zadbajmy o to, aby nasz fotel wiszący kokon był odpowiednio zabezpieczony na zimę. W tym celu możemy osłonić go dedykowanym pokrowcem ogrodowym lub też po prostu wnieść go do mieszkania czy domu, jeśli mamy na niego miejsce. Pokrowiec ochroni fotel przed osiadaniem wilgoci i kurzu.