Inspiracje

Nowoczesne regały

Jakie meble wybieramy do wnętrz, które określa się jako nowoczesne? Odpowiedzi na to pytanie spróbujemy udzielić, opierając się na projektach regałów nowoczesnych. Meble te bowiem w dużej mierze realizują założenia współczesnego kanonu estetycznego. Są świadectwem tego, jak bardzo lubimy meblować wnętrza sztuką. Pojawia się ona już nie tylko w reprezentacyjnych salonach czy w stylowych biurach, ale także w przedpokojach, poczekalniach czy eleganckich sklepach.

Regały nowoczesne, drewniane

Regały nowoczesne z drewna to meble, które bardzo  często dekorują współczesne salony. Takie, w których na pierwszym miejscu stawia się sztukę. Na przykład sztukę inspirowaną stylem skandynawskim, który cieszy się coraz większą popularnością. Na stronie notodo.pl znajdziemy wiele pomysłowych realizacji w tym duchu. Tradycyjny materiał zyskuje wybitnie nowoczesne, wręcz awangardowe, ujęcie. Efektownie w każdym wnętrzu, prywatnym czy komercyjnym, wyglądać będzie na przykład regał z drewna palisandrowego, który składa się z wielu małych przegródek ułożonych pionowo.

Regały rustykalne

Nowoczesność to nie tylko inspiracje awangardą i surowym stylem industrialnym, to także klimaty retro oraz rustykalne. Współcześni projektanci proponują interesujące regały w tym duchu. Proste, najczęściej w całości drewniane, nawiązujące do niegasnącej urody wiejskich przestrzeni. Taki regał na przykład wspaniale udekoruje stylową kuchnię, w której przeszłość staje się poetyckim tłem.

Nowoczesne regały futurystyczne

Współczesna estetyka to z jednej strony zwrot ku przeszłości, a z drugiej design przyszłości. Na pewno podkreślą go metalowe czy szklane akcenty. Regały aluminiowe, nawiązujące do wyposażenia warsztatowego, to meble, które wybiera się na przykład do artystycznie urządzonych loftów.