Inspiracje

Nowoczesne tarasy w salonowym stylu

Chcesz wprowadzić wielkie zmiany do przydomowej przestrzeni, ale brakuje Ci inspiracji? W takim razie spieszymy z pomocą! Niewielkie zmiany na tarasie mogą sprawić, że ogród rozbłyśnie całkiem nowym blaskiem i stanie się cieszącym oczy, dopracowanym do perfekcji centrum relaksu. Jakie meble warto ustawić na tarasowych deskach? Sprawdź!

Stylowe, nowoczesne tarasy z niebanalnymi meblami

Inspiracji do stworzenia stylowego ogrodu zgodnego z trendami warto szukać w katalogach czołowych producentów. Przeglądając niebanalne kompozycje, bez trudu można zauważyć, jakie meble cieszą się obecnie największą popularnością – komplety wypoczynkowe! Nowoczesne tarasy wyposażone są w meble, które w niczym nie ustępują najlepszym, salonowym sofom. Prowizoryczne ławki, krzesła i stoły z drewna czy niskiej jakości tworzyw sztucznych zostały wyparte przez kanapy o modułowej budowie, głębokie fotele z miękkimi poduchami i zabudowane huśtawki.

Na co zwrócić uwagę, kupując kanapę do ogrodu?

Kupując wymarzoną kanapę czy fotele, nie warto zdawać się na przypadek. Aby meble tapicerowane na długo zachowały swoją nienaganną kondycję, postaw na modele zbudowane z wysokiej klasy materiałów o podwyższonej trwałości. W wymagającym, zewnętrznym środowisku doskonale sprawdzą się kanapy z technorattanu lub aluminium wyposażone w siedziska i poduszki obite poliestrem impregnowanym teflonem. Ochronna warstwa zabezpiecza materiał przed wnikaniem brudu i wilgoci, co zwiększa komfort użytkowania oraz pozytywnie wpływa na kondycję materiału. Prostym sposobem na przedłużenie żywotności mebli jest zabezpieczanie ich poza sezonem lub podczas załamania pogody lekkim, nieprzemakalnym pokrowcem o oddychającej strukturze.