Inspiracje

Ogrodowe atrakcje, które spodobają się nie tylko dorosłym

Ogród, w którym znajdziemy różne niespodzianki, ucieszy nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Albo – dorośli będą cieszyć się w nim jak dzieci i powrócą do zapomnianej już lekkości bytu. Choć na chwilę, w swoim ogrodzie. Oderwą się od męczących i nużących obowiązków. Zapomną o troskach. Przypomną sobie radość, którą czerpać można z prostych spraw i zwykłych rzeczy.

Zwykłe, ale niezwyczajne rzeczy w ogrodzie

Przestrzeń naszej codzienności wypełniają rozmaite przedmioty. Musimy nauczyć się je doceniać i wykorzystywać tak, żeby upiększały one nasze życie. Możemy tak robić nie tylko w domu, ale również w ogrodzie. Poeksperymentujmy trochę z otaczającymi nas rzeczami. Zachowujmy się właśnie jak małe dzieci, które lubią tworzyć coś z niczego, zmieniać istniejące już struktury według własnej fantazji. Ogród to przecież doskonałe miejsce do tego, żeby razem z dziećmi bawić się sztuką.

Tutaj nie musimy martwić się tym, że coś się pobrudzi, tak jak w domu. Możemy sobie pozwolić na szalone zabawy farbami, klejem, tekturowymi opakowaniami, które przeznaczone były do wyrzucenia. A może wraz z dziećmi stworzymy ekstrawagancką rzeźbę ogrodową? Może taką drewnianą, która na przykład nawiąże do historii konia trojańskiego? Połączymy naukę z zabawą.

Przydadzą się rzeczy zrobione z pomysłem

Przydadzą się też gotowe przedmioty, które uatrakcyjnią nasz czas spędzany z dziećmi w ogrodzie. Takie rzeczy zrobione z pomysłem, które sprawią, że nikt nie będzie chciał wracać z ogrodu do domu.

Na pewno niezastąpiony okaże się leżak na kółkach, który można przesuwać bez końca tam, gdzie tylko chcemy. Przyda się też wiszący fotel, na którym pobujamy się jak za dawnych lat, bo jest on po części huśtawką. Poczujemy się trochę jak Pippi Langstrumpf w swojej krainie cudów i dziwów. Do tego jeszcze ogrodowy hamak, na którym można się łagodnie pobujać wraz z dziećmi. Naprawdę nic więcej nie trzeba do pełni szczęścia.