Inspiracje

Sypialnia w stylu rustykalnym

Sypialnia to dla każdego z nas ustronne miejsce relaksu i odpoczynku. Aby stworzyć dla siebie warunki sprzyjające wieczornemu wyciszeniu, warto odejść od wszechobecnego minimalizmu i niemal sterylnej czystości na rzecz bardziej naturalnych, luźnych kompozycji, wśród których będziemy czuć się swobodnie. Nurtem, który idealnie wpisuje się w sypialniany klimat jest styl rustykalny! Jak stworzyć urzekającą, naturalną aranżację? Sprawdź!

Solidny, drewniany komplet mebli do sypialni

Motywem przewodnim wnętrz czerpiących z wiejskiej sielanki jest drewno. Jeszcze do niedawna w większości sklepów dominowały meble z płyty MDF do samodzielnego montażu. Dzisiaj, stęsknieni za tym, co czyste i naturalne, coraz chętniej odchodzimy od sztucznych zamienników na rzecz naturalnych surowców, takich jak drewno czy kamień. W efekcie w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych możemy kupić meble z litego drewna w atrakcyjnych cenach i modnym, prostym fasonie.

Komplet mebli do sypialni zaprojektowanej w rustykalnym stylu powinien charakteryzować się prostą formą. Mile widziane są wszelkiego rodzaju przetarcia, dzięki którym fronty będą wydawać się nieco nadgryzione zębem czasu. Duża, imponująca szafa będzie nie tylko praktycznym schowkiem na wszystkie ubrania, dodatki, ręczniki i inne elementy, ale również stylową ozdobą przestrzeni. Klasyczny zestaw mebli składający się z szafy, łóżka, komody i szafki nocnej warto uzupełnić o toaletkę, która umili wieczorne rytuały i przygotowania do wielkich wyjść.

Dodatki

W rustykalnej sypialni powinien panować słoneczny, ciepły i domowy klimat. Pożądany efekt pomogą Ci stworzyć jasne ściany, futrzane narzuty na łóżku, sterta poduszek z haftowanymi wzorami, jasna, bawełniana pościel. Zadbaj o to, aby do pomieszczenia wpadało maksimum światła. Dużo bardziej niż ciężkie zasłony sprawdzą się lekkie, białe firanki przepuszczające promienie słoneczne.